Co robić i czego nie robić przy wyborze najlepszego koloru drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe zazwyczaj nie są pierwszym przedmiotem rozważanym przy dekorowaniu domu, ale w momencie, gdy zdecydujesz się je pomalować , decyzja nagle wydaje się gigantyczna. Czy powinieneś rozjaśnić rzeczy słoneczną żółcią? A może pogodna neutralna lub kremowa biel to najlepszy kolor do domu?

 

Może pojawić się wiele pytań, ale równie wiele jest odpowiedzi i wskazówek, które pomogą Ci wybrać kolor, który wita Ciebie i gości — niezależnie od tego, czy będzie to wesoła fala pomarańczy, czy delikatny odcień fioletu.

drzwi wejściowe Gerda Star

Jak wybrać kolor drzwi wejściowych?

Zastanawiając się nad tym idealnym odcieniem, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Te punkty mogą pomóc Ci nie tylko wybrać kolor, ale także wybrać coś, co przetrwa testy czasu, środowiska i cykli trendów.

 

Styl domu wewnątrz i na zewnętrz

Łatwo jest myśleć o drzwiach wejściowych jako o oddzielnej części domu, ale pobliskie pokoje i ich ogólny wygląd mogą być świetnym źródłem inspiracji do wyboru koloru. Sposób, w jaki zaprojektowano przedpokój, nasłoneczniony pokój, patio lub ogród, lub ogólny motyw, który emanuje z Twojego domu, może dostarczyć wskazówek, jaki kolor wydaje się najbardziej odpowiedni.

 

Farba lub materiały odporne na warunki atmosferyczne

Nawet jeśli przyjdzie Ci do głowy idealny kolor, upewnij się, że kupowana farba (lub materiał, z którego wykonane są drzwi) może wytrzymać narażenie na wiatr, deszcz, śnieg, słońce i zużycie wszelkich innych elementów zewnętrznych . Farba odporna na zarysowania i zarysowania jest również idealna, ponieważ paczki, zwierzęta i wypychanie ze stóp mogą również spowodować lekkie uszkodzenia.

 

Zmiany są tymczasowe

Łatwo jest przytłoczyć wyborem i niezdecydowaniem. Łatwo też zapomnieć, że decyzje projektowe są prawie zawsze tymczasowe i zmienne. Jeśli pomalujesz drzwi wejściowe i zdasz sobie sprawę, że nie możesz znieść cienia, możesz pobawić się dekoracją na werandzie lub roślinami w ogrodzie przed domem, co może wpłynąć na ogólny wygląd lub sprawić, że kolor będzie bardziej pasował. Jeśli jeszcze gorzej, zawsze możliwe jest nałożenie nowej warstwy farby.

Co robić, a czego nie robić przy wyborze kolorów drzwi wejściowych

Oto kilka nakazów i zakazów, o których należy pamiętać podczas odświeżania koloru drzwi wejściowych.

 

 

Rozbryzgowy kolor farby na drzwiach wejściowych może znacznie poprawić styl podnoszenia. Niezależnie od tego, akcenty i wystrój mogą w rzeczywistości podkreślić wybrany odcień, zamiast odwracać od niego uwagę i wyróżniać całe wejście. Ten zakurzony odcień różu jest piękny sam w sobie, ale wygląda jeszcze mocniej, gdy jest otoczony przez uzupełniające się popy zieleni i ostre plamy czerni pochodzące z opraw oświetleniowych.

Trzymaj się neutralności

Neutralny kolor drzwi może być piękny, ale nieznaczne zwiększenie nasycenia może spowodować zblazowane wejście i przekształcić je w zabawny i przytulny „witaj w domu”. Przygaszony róż, jasnoniebieski i oliwkowa zieleń to przykłady stonowanych kolorów, które mogą zachowywać się jak neutralne, ale nadal zapewniają trochę więcej energii niż beż lub szarość.

 

Myśl poza pudełkiem z farbą

Malowanie drzwi wejściowych to jedno, ale ponowne przemyślenie tej funkcji jako całości może prowadzić do naprawdę wyjątkowych pomysłów na projekt. Czarne drzwi wejściowe są eleganckie, ale można je dodatkowo dostosować za pomocą okuć, szyb okiennych lub otaczającego kamienia i wykończenia. Zagłębienie się w najdrobniejsze szczegóły może naprawdę sprawić, że wejście będzie błyszczeć, niezależnie od tego, czy jest to witraż i metaliczny złoty sprzęt, jak pokazano tutaj, czy też inna kombinacja.

 

Nie Wstydź się czerni

Wiele osób unika czerni w obawie, że kolor będzie wyglądał zbyt surowo lub sprawi, że przestrzeń będzie ciemna lub całkowicie pochłonięta przez kolor. Pozwól, aby drzwi na górze i te na dole rozwiały te mity. Czerń może wywoływać wiele nastrojów i pasować do niemal każdego rodzaju stylu. Nowoczesne, vintage, wiejskie, minimalistyczne i inspirowane kuchnią śródziemnomorską domy mają miejsce na czerń jako kolor główny lub akcentujący. W przypadku zastosowania na drzwiach wejściowych głęboki ton może być jednocześnie elegancki i przytulny.

Wprowadź kolor do nowoczesnych przestrzeni

Nowoczesne domy mogą poczuć się jak obcinacz do ciastek — jest tylko tyle czystych linii, chłodnych kolorów i eleganckich kształtów, które można połączyć, zanim wszystko stanie się powtarzalne. Odrobina koloru może natychmiast złagodzić wszelkie wrażenie identyczności lub sterylności, a świetnym sposobem na wprowadzenie tego jest wejście przez frontowe drzwi. Ten wyciszony odcień jest nadal minimalny, ale dodaje wyjątkowego akcentu, który wyróżnia go spośród innych pobliskich domów.

Nie bój się urozmaicić wejście — na stałe

Jeśli chodzi o projekt, nic nie jest naprawdę trwałe, ale nie bój się urozmaicić części, które nie są tak łatwe do wymiany. Zaokrąglone przejście łukowe poprzedzające te drzwi wejściowe jest równoważone przez eleganckie kafelki z gwiazdami. Czarny kolor jest klasyczny, ale w tym wzorze jest świeży i ładnie kontrastuje z jasnym kolorem drzwi.

 

Te drzwi same w sobie są zabawnym uderzeniem koloru w całkowicie białym domu, ale otaczające je akcenty naprawdę je łączą. Mniej nieodwracalny wystrój pomaga nadać styl również tym bardziej podstawowym elementom, takim jak kolorowe plamy z kwiatów i zieleni oraz ich donic.

 

Rozważ stronę skierowaną do wnętrza

Chodzenie przed dom zasługuje na świetne pierwsze wrażenie, ale co z tym, co widzisz, gdy wychodzisz? Wybranie chłodnego koloru farby do części drzwi wejściowych zwróconej do wnętrza daje gościom i mieszkańcom również szansę na zabawne decyzje dotyczące stylu. Może to być powtórzenie zabawnego koloru z przodu lub inny odcień, aby uzyskać wyjątkowy kontrast.

 

Nie doceniaj klasycznych palet

Czerń i biel na zawsze będą kolorami występującymi w projektowaniu wnętrz i jest to zrozumiałe. Pasują prawie do wszystkiego. Ponadczasowa paleta ma również wyjątkową zdolność do świeżego i modnego wyglądu dzięki odpowiednim konfiguracjom. Niezależnie od tego, czy wybierzesz płytki podłogowe, czy wykończenie w kolorze czarnym, łatwo jest wyróżnić czerń i biel (wystarczy wziąć ten przykład, w którym wykorzystano łatę sześciokątnych płytek i matową farbę).

 

Zastanów się nad pożądaną atmosferą

Kolory mogą w ogromnym stopniu wpływać na emocje i ogólne wrażenie przestrzeni. Pomyśl o tym przed pobraniem próbek, aby idealnie dopasować drzwi wejściowe do tego, co chcesz wywołać. Delikatne zielenie i błękity mogą być pogodne i spokojne, podczas gdy jasny pomarańcz lub ostry róż mogą być energetyzujące i orzeźwiające.

 

Nie Unikaj koloru!

Neutralne kolory są zazwyczaj tym, do czego ludzie zwracają się w przypadku kolorów drzwi wejściowych, ponieważ łatwiej jest zachować bezpieczeństwo i zamknąć w odcieniu, który będzie pasował do wystroju wnętrza i otoczenia przez wiele lat. Biorąc to pod uwagę, istnieje tak wiele wspaniałych opcji kolorystycznych, że byłoby niemożliwe, aby przynajmniej nie rzucić okiem na inne tony.

Jasne odcienie są idealne do wyrażenia, podczas gdy bardziej stonowane odcienie wnoszą odrobinę chromatycznej miłości do twoich drzwi wejściowych na poziomie, który mogą uzyskać minimaliści i neutralni fani.

 

Uzupełnij zarówno pomieszczenia wewnętrzne, jak i zewnętrzne

Kolor lub wzór farby do wnętrza frontowego wejścia może zawierać wizualne perełki mądrości, które odnoszą się do idealnego odcienia dla twoich drzwi. Akcentowy kolor nadruku, kolor wykończenia, a nawet odcień przedmiotu dekoracyjnego mogą wskazywać na decyzję. Chociaż drzwi z pewnością mogą się wyróżniać same w sobie, powinny być w jakiś sposób spójne, niezależnie od tego, czy jest to honorowy akcent kolorystyczny w minimalistycznym domu, czy taki, który pasuje do tapety w przedpokoju do T.

 

Po prostu podążaj za trendami

Szukanie modnych i modnych kolorów farb może być świetnym początkiem, ale nie zadowalaj się kolorem wyłącznie dlatego, że jest on aktualny. Pastele były przez jakiś czas duże, podobnie jak neutralne, ale często pojawiały się i znikały różne odcienie. Zamiast tego trzymaj się tego, co odpowiada Twoim gustom projektowym – modnym lub nie – a na dłuższą metę będziesz znacznie bardziej zadowolony.