5 Powodów, dla których warto mieć czarne drzwi wewnętrzne w swoim domu

Muszę przyznać, że mam obsesję na punkcie czarnych drzwi wewnętrznych. BLACK IS BACK i uważany za nowy neutralny. Wiem, że wielu z was widziało ostatnio czarne trendy, a czarne drzwi nie są wyjątkiem. Czarne drzwi wewnętrzne wyglądają dobrze w każdym stylu domu i większości kolorów farb i podłóg.

czarne drzwi DRE

REKLAMA:

Czarne drzwi uwydatnią każdą przestrzeń i sprawią, że będzie nieco bardziej elegancka. Jest 5 powodów, dla których warto pomalować drzwi wewnętrzne na czarno.

 

1 Czarne drzwi dodają natychmiastowego dramatu do każdej przestrzeni

Czy możesz sobie wyobrazić, jak inaczej wyglądałby ten wpis bez czarnych drzwi, które dodają wizualnej ekscytacji i dramatu, jaki robią? Oczekiwane są białe drzwi. Czarne drzwi są odważne i eleganckie.

 

2 Malowanie drzwi „klasy budowlanej” sprawia, że ​​wyglądają na droższe

Porozmawiaj o szybkim rozwiązaniu! Dodaj „luksusu insta” do dowolnych drzwi wewnętrznych za pomocą puszki z czarną farbą! Bułka z masłem! Czarna farba, której używam to Sherwin Williams Tricorn Black.  Półpołysk ma odblaskowy połysk, który przyciąga wzrok! Dodatkowo jest łatwy w czyszczeniu i bardziej odporny na plamy niż wykończenie płaskie lub skorupki jajka. Listwę wokół drzwi można pomalować na czarno, aby pasowała do drzwi.

 

Białe wykończenie ciemne drzwi

Lub zachowaj wykończenie w tym samym kolorze co wykończenie listew przypodłogowych i sufitu. Poniższe zdjęcie pokazuje, jak wspaniale może wyglądać pomieszczenie z białymi wykończeniami i ciemnymi drzwiami. Aby stworzyć wyraźny kontrast lub akcent w swoim pokoju, pomaluj wszystkie elementy wykończenia na czarno. To, że jedne drzwi są czarne, nie oznacza, że ​​wszystkie muszą do siebie pasować!

 

3 Czarne drzwi dodają równowagi innym czarnym dekorom w pokoju

Czy widzisz czarną komodę? Czarne drzwi wewnętrzne pomagają zakotwiczyć przestrzeń. Bez nich czarna komoda zginęłaby w tym wpisie. A czy nie uwielbiasz pop zielonych lamp na czarnym tle? Bez czarnych drzwi prawie nie zauważysz czarnych odcieni w tej płytce łazienkowej. Czerń w łazience jest bardzo subtelna, podkreślona przez wewnętrzne czarne drzwi.

4 Czarne drzwi ukrywają brud

Szkoda, że ​​nie przyszło mi do głowy, kiedy moje dzieci były małe, aby pomalować drzwi kuchenne na czarno. Czarne drzwi wewnętrzne zamaskowałyby wiele brudnych małych odcisków dłoni!

 

Obejmuje to drzwi do spiżarni, które mogą być drzwiami obrotowymi dla dzieci! Przeczytaj o fajnych drzwiach spiżarni do Twojej kuchni.

5 Czarne drzwi sprawiają, że sufity wydają się wyższe

Czarne drzwi wewnętrzne przyciągają wzrok do góry i dają złudzenie wyższej wysokości sufitu. 

 

Możesz zobaczyć, jak czarne drzwi wewnętrzne sprawdzają się w każdym stylu wnętrza! Podłoga i meble w tym domu są rustykalne – ale wydaje się, że drewniane drzwi nie pasowałyby do środka! Czarne drzwi mają sens.

 

Jaki jest najlepszy czarny kolor do malowania moich drzwi wewnętrznych?

Moją ulubioną czernią do drzwi wewnętrznych jest Sherwin Williams Tricorn Black. Nie ma żadnych podtekstów i jest to najbardziej neutralna czerń, jaką znalazłem. Świetnie prezentuje się z większością kolorów, co czyni go niezwykle uniwersalnym.

 

Jakie jest najlepsze wykończenie lakieru do drzwi wewnętrznych?

Wykończenia lakieru wahają się od wysokiego połysku do płaskiego, a przy wyborze lakieru należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Im wyższy połysk, tym trwalsza i bardziej odporna na plamy farba będzie. Zapewniając odważny, dramatyczny wygląd, wykończenie o wysokim połysku uwydatni również niedoskonałości. Dlatego niezbędne jest staranne przygotowanie przed malowaniem. Najczęściej stosuje się wykończenia półpołyskowe i satynowe, ponieważ mają mniej połysku, ale nadal są bardzo trwałe. Płaskie wykończenia nie mają połysku, ale są trudniejsze do utrzymania w czystości.

 

Jak czyścić czarne drzwi wewnętrzne

Malowane drzwi wewnętrzne są łatwe do czyszczenia! Odkurz je regularnie ściereczką z mikrofibry, która zbierze więcej kurzu niż miotełka z piór. Następnie użyj środka czyszczącego, który usunie olej i tłuszcz, taki jak ocet i woda, a w przypadku silniejszych zabrudzeń użyj łagodnego płynu do mycia naczyń i wody.

Jaki jest najlepszy kolor lakieru do wykończenia w przypadku czarnych drzwi?

Najlepszy kolor wykończenia powinien pasować do koloru farby i wykończenia ścian. Kolory takie jak biały, kremowy i szary zawsze wyglądają dobrze! Możesz też pomalować wykończenie wokół drzwi na czarno, aby uzyskać jednolity wygląd.